Predajňa Nálepkova 9, Brezno Po-pia: 8.00-16.30 h, So: 9.00-11.30 h

OSB dosky

OSB dosky

Ponúkame kvalitné dosky Kronospan. Dobré meno si zaslúžili predovšetkým vynikajúcim pomerom cena / kvalita, jednoduchou montážou, fixáciou a keďže sú lepené bez formaldehydu, môžete ich použiť všade tam, kde je požiadavkou ekologické bývanie.

Všetky tieto výhody znamenajú úsporu vášho času pri montáži, finančnú úsporu a príjemný pocit zo zdravého bývania.

Čo sú OSB dosky

OSB dosky sú trojvrstvové konštrukčné dosky vyrobené z orientovaných veľkoplošných triesok, ktoré pod vplyvom vysokého tlaku a teploty, s použitím syntetických živíc ako spojivo, sú lisované pokiaľ sa z nich nevytvoria dosky.

OSB je prvá doska na báze dreva, vyvinutá špeciálne pre stavebný priemysel a je možné ich používať pre nosné účely v suchom a vlhkom prostredí.

Ich výhodou je vysoká kvalita, prírodný materiál, výroba na báze dreva, rýchli stavebný proces a vysoká energetická účinnosť.

Vrábajú sa dva druhy OSB dosiek. OSB2 dosky konštrukčne vhodné do suchého prostredia a OSB3 dosky vhodné aj do suchého, ale hlavne do vlhkého prostredia. Obidve sa vyrábajú s rovnou hranou, ale aj v prevedení s perodrážkou.

OSB dosky sa najčastejšie používajú v stavebníctve pri suchej výstavbe obytných domov, alebo pri stavbách kde sa využíva ako základný materiál drevo. Okrem toho sú často využívané aj pri výstavbe nízkoenergetických, pasívnych a ekologických stavbách prípadne aj pri rekonštrukciách.

Použitie našli aj ako konštrukčné dosky na hrubú stavbu montovaných domov, kde slúžia ako potrebná výstuž konštrukcie vonkajších a vnútorných stien. Z OSB dosiek je možné stavať bytové zástavby, garáže, či prípadne hospodárske alebo kancelárske objekty.

To však nie je všetko. OSB dosky sa v súčasnosti využívajú dokonca aj na výrobu nábytku, tvorbu podláh a to konkrétne nosných alebo nášľapných plávajúcich podláh alebo aj na obklady stien a stropov.

Pomôžeme vám aj s dopravou

Prečo OSB dosky od nás

Výborný pomer cena kvalita

Veľmi ťažko budete na trhu hľadať OSB dosky v tejto kvalite a cene.

Jednoduché opracovanie

S OSB doskami Kronospan ušetríte aj pri montáži čas a stavbu skôr odovzdáte.

Vhodné na ekologické bývanie

Pri výrobe sú použité prírodné, organické materiály. 

Ľahká fixácia

Dodáme Vám príslušenstvo za zvýhodnené ceny. Závisí podľa hodnoty objednávky.

Vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku

Povedzte nám aké OSB dosky potrebujete, rozmer a množstvo. Dosky dopravíme najrýchlejšie v banskobystrickom regióne. Vieme však zabezpečiť aj dodanie po celom Slovensku. Ak ste z Brezna a okolia, môžete si prísť po tovar osobne. Radi vás uvidíme v našej predajni.

Môžeme vám pomôcť? Zavolajte nám

0907 833 709